Liepos 18 iki 25 d. atostogaujame.
Krepšelis 0

Meniu

Savo lėtai kavai dedikuotame CROOKED NOSE & COFFEE STORIES kavos bare ruošiame tik kavą ir naudojame tik rankinius kavos įrankius turinčius daugkartinius filtrus. Taip pat esame atsisakę vienkartinių puodelių, tad jei norite kavos išsinešimui – kviečiame atsinešti savo daugkartinį puodelį:


Bro
200 ml — €2,5
400 ml — €4
Chemex
200 ml — €2,5
400 ml — €4
AeroPress
200 ml — €2,5
Siphon
600 ml — €9
Nel Drip
200 ml — €5,5

 

 

 

Plačiau apie įrankius:

Bro

„Bro“, arba dar vadinamas „Brolis“ – originalus filtruotos kavos ruošimo įrankis, pagamintas iš medžio ir lino. „Bro“ yra, ko gero, pirmasis bandymas sukurti lietuvišką kavos ruošimo įrankį. Lietuviškas kavos įrankis buvo kuriamas ne tik ieškant autentiško vietos kavos ritualo ir skonio – tai buvo ir noras sukurti minimalų, mobilų, tvarų kavos ruošimo įrankį.  Kava, ruošiama „Bro“, būna sodresnė, o kartu ir minkštesnė, nes į puodelį patenka daugiau kavoje esančių aliejų, o lino filtro struktūra suapvalina ir patį gėrimą. 

Chemex 

Elegantiškas smėlio laikrodį primenantis stiklinis „Chemex“ indas yra, ko gero, vienas žinomiausių filtrinių kavos ruošimo įrankių pasaulyje. Sukurtas Jungtinėse Amerikos Valstijose dar 1941-aisiais vokiečių kilmės mokslininko Peterio Schlumbohmo. „Chemex“ šiandien rasite daugelyje ne tik kavai dedikuotų vietų, bet ir Holivudo filmų, moderniojo meno muziejuje MoMA Niujorke ir, žinoma, ne vieno kavos entuziasto namuose ar specializuotose kavos vietose. Tai puikus filtrinių kavos įrankių standartas, atspirties taškas susipažįstant ir gal net pamėgstant lengvą bei gaivią kavą. Savo kavos bare „Chemex“ naudojame su daugkartiniais plieniniais filtrais.

AeroPress

Šiandien ypač kavos entuziastų mėgstamas „Aeropress“ įrankis sukurtas 2005 metais savamokslio išradėjo Alano Adlerio iš Jungtinių Amerikos Valstijų. „Aeropress“ yra lengvas, mobilus, atsparus kavos egoisto žaisliukas. Juo paruošite koncentruotą intensyvaus skonio kavą. Jei lyginsime jį su kitu populiariu filtruotai kavai ruošti skirtu „Chemex“ įrankiu, tai „Aeropress“ bus tarsi įsukta ryškesnė lemputė. Suaktyvės kavoje esančios vaisinės natos, taip pat paprastai dėl gausesnio kavos kiekio jusite ir ryškų gėrimo kūno svorį.

Siphon

Sifonas, arba vadinamasis vakuuminis kavos įrankis, yra, ko gero, magiškiausiai atrodantis kavos ruošimo prietaisas, kurio sukūrimo data ir kilmė nėra tiksliai žinomi, bet gali išties siekti alchemikų laikus. Tiesa, vakuuminio įrankio patentas fiksuotas 1838 metais ir priklauso prancūzei vardu Jeanne Richard, bet dėl jo autorystės ginčijasi vokiečiai, anglai, prancūzai ir kiti. Sifonas yra it laboratorinis prietaisas iš nostalgiško mokslinės fantastikos filmo. Įrankis susideda iš dviejų stiklinių kolbų, tarp kurių yra filtras, leidžiantis paruošti intensyvaus skonio, tvirto kūno, skaidrią kavą.

Nel Drip

Dažnai nel drip vadinamas senasis japonų kavos ruošimo būdas, o dar tiksliau – ritualas. Kavai šiuo metodu paruošti reikia skirti pakankamai laiko. Ir kantrybės. Ir repeticijų. Japonai tokią kavą mėgsta ruošti tyliai, ramiai, tarsi medituodami. Ko tikėtis puodelyje? Intensyvios, sodrios, aksominio skonio kavos, kurią išgauname daugkartinio medvilninio filtro pagalba. Ji taip pat bus tiršta ir klampi, tačiau anaiptol ne karti. Priešingai – „Nel Drip“ paruoštas tamsusis gėrimas bus gana saldus. O dėl savo didelės koncentracijos vėstanti tokia kava įgaus dar daugiau skanių atspalvių. Tad neskubėkite mėgautis ne tik ruošimo procesu, bet ir pačiu gėrimu.